Partner | ACCA

Radomił Maślak

/
/
Radomił Maślak

Radomił Maślak

Radomił Maślak

Partner | ACCA

Radek jest Partnerem w Nexia Pro Audit. Posiada ponad 24 lata doświadczenia zawodowego, w większości z firm tzw. Wielkiej Czwórki oraz od 2003 roku jest brytyjskim biegłym rewidentem (ACCA). Przez ponad 10 lat zajmował się audytem finansowym, w tym badaniem sprawozdań dla firm giełdowych notowanych na GPW w Warszawie oraz NASDAQ, międzynarodowych grup kapitałowych i prywatnych inwestorów. Prowadził zespół doradztwa w zakresie sprawozdawczości finansowej i rachunkowości. 

Jest ekspertem w zakresie MSSF, doradzał we wdrożeniach standardów MSSF, przejęciach, połączeniach spółek, restrukturyzacjach grup kapitałowych, a także innych skomplikowanych transakcjach w zakresie spraw księgowych i finansowych. Prowadził projekty due diligence oraz po-transakcyjne badania sprawozdań finansowych, a także jako niezależny biegły rewident, ekspert, doradca lub mediator w rozstrzyganiu spraw spornych między stroną sprzedającą i kupującą w transakcjach przejęć. Doradzał spółkom i grupom kapitałowym w zakresie usprawnień i automatyzacji procesów sprawozdawczości finansowej. Prowadził liczne szkolenia dla pracowników, Klientów, a także dla niezależnych organizacji z zakresu standardów MSSF, rachunkowości i sprawozdawczości finansowej. Szkoli również w zakresie obligatoryjnego doskonalenia zawodowego prowadzonego w ramach Nexia Pro Audit. Jako doradca współpracował z wieloma firmami z branży produkcyjnej, FMCG, transportowej, telekomunikacji i mediów, IT, energetycznej, nieruchomości, organizacji rządowych i wielu innych.

Autor oraz współautor licznych publikacji książkowych m.in. „Komercjalizacja B + R dla praktyków - przewodnik”, „Polityka rachunkowości w ramach komercjalizacji B+R. Poradnik dla księgowych jednostek naukowych” oraz „Tax Restructuring in the EU. Cross-border mergers, divisions and contributions”. Absolwent studiów ekonomicznych (specjalizacja: handel międzynarodowy) na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. 

Doradzamy w różnych obszarach biznesowych
Świadczymy usługi doradcze w zakresie finansów
Place
13
in the Ranking of Audit Firms auditing the GPW
Place
13
in the Ranking of Audit Firms
Place
15
in the Ranking of Audit Firms by revenue
Place
7
Nexia International in Europe
Place
8
Nexia International around the world
Member countries
120 +
Distinction in the Rzeczpospolita Ranking
Nexia Pro Audit was once again recognized in the ‘Pro Bono activity’ category in 2021
Contact

Napisz wiadomość do Radomił Maślak

Administratorem Pani/Pana danych osobowych będzie PRO AUDIT Kancelaria Biegłych Rewidentów Sp. z o.o. (Nexia Pro Audit) z siedzibą w Krakowie. Pani/Pana dane będą przetwarzane w celu obsługi zapytania. Więcej informacji na temat RODO można przeczytać w Polityce prywatności